Як візуально підняти стелю

У статті розглядаються прийоми, за допомогою яких можна візуально підняти низька стеля.

У величезній кількості типових будинків, побудованих у другій половині ХХ століття, низькі стелі — 2,5, а подекуди навіть 2,35 метра. З цим привітом від радянської економії ресурсів нічого не поробиш: висота стелі обумовлена ​​розміром панелей, з яких побудований будинок. Низька стеля не несе практичних незручностей, де в чому навіть зручний (не потрібна драбина, щоб замінити лампочку, наприклад — все можна зробити з табуретки). Але психологічно «стелю на голові» — це не дуже добре, особливо якщо кімната пристойна за площею.

Раз з такою неприємністю нічого не можна зробити реально, залишається спробувати підняти стелю візуально. Дизайнери інтер’єру часто користуються прийомами розширення простору, які засновані на деякій обмані зору, і, потрібно сказати, небезуспішно. Рекомендації можуть здатися банальними, але, якщо поставитися до них уважно, можна отримати дивовижний результат.

  1. Перше — вибір кольору. Ні занадто яскравих, ні темних кольорів в низькій кімнаті бути не повинно, хіба що в аксесуарах в мінімальній кількості. Найкраще — світлі холоднуваті кольору. Наприклад, стеля ніжно-бірюзового кольору виглядає вище білого. Існують, до речі, художні прийоми, коли на площині зображується обсяг, в даному випадку на стелі — уходящее увись небо. Це дає вражаючий ефект, але вимагає роботи справжнього художника, що дорого і проблематично.
  2. Малюнок на шпалерах — вертикальний. Краще не чітка, а розмита смуга або злегка звивисті вертикальні лінії в світлих тонах. Категорично протипоказані великі і яскраві візерунки.
  3. Світлі легкі штори з великою кількістю вертикальних складок. Вішати їх потрібно якомога вище під стелею, а довжину штор збільшити: нехай буде невеликий напуск на підлогу.
  4. Світла невисокі меблі з мінімумом «витребеньок». Взагалі світло і простота розширюють простір, а насичені кольори і безліч прикрас перетворюють кімнату в замкнуту шкатулку. Можна поекспериментувати з обстановкою в східному стилі: наприклад, низькі квадратні столики, подушки на підлозі замість стільців. Але це, звичайно, для любителів нетрадиційних підходів.
  5. Величезну роль грає освітлення. Центральна люстра, та ще підвісна, та ще з направленим вниз світлом тільки посилить проблему. Якщо вже використовувати центральне освітлення, то у вигляді тарілки або півкулі, що примикає до стелі. Світло має бути спрямований вгору. А краще відмовитися від однієї люстри і влаштувати місцеве освітлення у вигляді бра і торшерів.
  6. В останні роки з’явився прекрасний інструмент для візуального збільшення висоти стелі — натяжна стеля з глянсовою плівки ПВХ. Насправді він «з’їсть» ще сантиметрів п’ять висоти, але на сприйняття спрацює дуже добре, особливо якщо вибрати стелю світлого холодного кольору, можна і білого. Зручно ще й те, що в таку стелю можна вмонтувати крапкові світильники, пішовши від традиційного освітлення. Плівка повинна бути саме глянсовою, інша ефекту не дасть.
  7. Любителі екстремальних рішень можуть навіть змонтувати стелю з дзеркальної плівки або обробити його справжніми дзеркалами. Можна спробувати розмістити дзеркала на стелі фрагментарно, наприклад, по периметру або в центрі. Дзеркало взагалі дивно розширює простір.
  8. Найзавзятіші експериментатори пропонують піти від протилежного і в частині кімнати влаштувати подіум. Коли людина спустився з подіуму, де стеля дійсно «лежить на голові», висота здасться йому нормальною.

Отже, прийомів багато. Напевно комбінація декількох з них допоможе вам зробити зі своєї типової низькою кімнати привабливе приміщення, наповнене повітрям і світлом.

Прочитати повністю: http://citysky-kazan.ru/blog/38-podnyat-potolok/

Share →