Як розтягнути вовняний светр після прання

— Донечко, ну хто тебе просив прати мій верблюжий светр? Він же безповоротно сіл.

— Куди сіл, мамочко, у нього ж попи ні?

Ситуація могла б стати смішною, якби не була такою сумною. На жаль, натуральні вовняні речі дійсно «сідають» після прання, причому часто остаточно і безповоротно. Ну, і що тут поробиш. Тільки й залишається віддати зіщулившись кофточку доньці чи сусідської дівчинки. Але всупереч цьому прикрому фактом багато господинь не збираються здаватися так просто. Вони, кожна по-своєму, намагаються повернути улюбленої одежинці початковий розмір. І у багатьох це навіть виходить. Давайте і ми звернемося до них за порадою і дізнаємося, як повернути форму і розтягнути до початкового розміру севшую вовняну річ.

Чому вовняна річ після прання села?

Але перш, ніж з’ясовувати способи реанімації, розберемося, чому усадка взагалі відбувається. Може тоді і відновлювати нічого не доведеться. Як відомо, злісними ворогами натуральної вовни є гаряча вода і агресивні порошки. Отже, щоб уникнути сильної усадки вовняних речей прати їх потрібно у воді, нагрівання якої не перевищує температуру тіла. А порошки вибирати тільки з позначкою «для вовни» і складом, що виключає агресивні і руйнують білок компоненти. Але от всі правила прання і полоскання дотримані, а вовняна річ все одно села, що робити? Мабуть, саме час вдатися до досвіду тих успішних господинь, про які йшла мова вище.

Набираємося досвіду

Якщо бути до кінця чесним і відвертим, то розтяжка вовняних речей — справа вельми невдячна і майже нездійсненне. Але це зовсім не означає, що потрібно опустити руки і здатися на милість переможця. Тому що на озброєнні досвідчених господинь є пара-трійка хороших рецептів, як відновити форму і розтягнути севшую вовняну річ до початкового розміру. І зараз вони ними з вами поділяться.

Порада від Ганни Іванівни

Якщо вовняна річ села не сильно, то намочіть її на 10 хвилин у холодній воді. Потім злегка відіжміть, щоб тільки вода не текла, і розкладіть сушитися на горизонтальній поверхні на махровий рушник. У процесі сушіння рушник міняйте на сухе, а річ постійно потроху розтягуйте руками. Такий спосіб найкраще підходить для шарфиків, жилетів та кофтинок, пов’язаних рихлим рельєфним візерунком. А шапки краще сушити, натягнувши на велику пузату банку або прямо на власній голові. Процедура, звичайно, неприємна, за те ефективна.

Порада від Інни Григорівни

А ось що треба робити, якщо після прання села вовняна річ з гладкою текстурою. Розкладіть нещасливу одежину на прасувальної дошки або столі, накрийте її мокрою тканиною і як слід разутюжьте, одночасно розтягуючи рукою в потрібному напрямку. Якщо ваш праска оснащений функцією пара, то ефект буде ще краще. Але, чесно кажучи, цей спосіб більше підходить для речей, що мають змішаний склад. На чисто вовняні вироби він, на жаль не діє.

Порада від Галини Миколаївни

Якщо відновити севшую вовняну річ за допомогою простого розтягування або прасування не вдається, то скористайтеся розчином перекису водню. У 10 л. Холодної води додайте 1-2 ст. л. Перекису водню і ретельно прополощіть в ній зіщулившись одежину. Потім залиште її в цьому ж розчині на годину-півтори. Після чого сушіть і розтягуйте, як в рецепті 1.

І ще один дідівський спосіб

Не підходить він хіба що для шапок. Отже, злегка віджату вовняну річ розкладають на щільної тканини, розтягують до потрібного розміру і прімётивают по краях до основи. Потім основу розтягують на спеціально приготованою рамі і залишають так до повного висихання. Обсяг відновлює навіть натуральна шерсть.

Можливо, є й інші не менш ефективні способи, як розтягнути і відновити севшую вовняну річ. Але якщо після багатьох спроб справа успіхом не увінчалося, не турбуйтеся. У вас з’явився вагомий привід пройтися по магазинах і порадувати себе обновкою. І навіть чоловік дзижчати не стане. Краса, чи не так. А зіпсовану кофточку можна в яке-небудь господарське справу пустити, шкарпетки зв’язати, наприклад, або стильну сумочку зробити. І тримати хвіст пістолетом.

Прочитати повністю: http://womanadvice.ru/kak-rastyanut-sherstyanuyu-veshch

Share →